Hitler-schilderijen Te Koop In Berlijn In Beslag Genomen Als Nep

Inhoudsopgave:

Video: Hitler-schilderijen Te Koop In Berlijn In Beslag Genomen Als Nep

Video: Deze schilderijen van Hitler zijn nu te koop - RTL NIEUWS 2024, April
Anonim

Nieuws

Image
Image

Update: Sinds de originele publicatie heeft de politie in Berlijn de schilderijen in beslag genomen, in de overtuiging dat ze nep zijn, volgens de BBC. De politie van Berlijn tweette dat ze een onderzoek hadden ingesteld naar "poging tot fraude" en "vervalsing van documenten". Er zijn geen arrestaties verricht.

Degenen die minder bezig zijn met artistieke kwaliteit en meer met historische betekenis bieden misschien binnenkort op deze schilderijen van de voormalige nazi-dictator Adolf Hitler. Gemaakt in het begin van de 20e eeuw, toen Hitler nog een aspirant-kunstenaar was, geven deze aquarellen drie landelijke scènes weer: bergtoppen, stille rivieren en een man die rustig onder een buigende boom zit. Volgens veilingmeesters hebben de schilderijen geen artistieke waarde maar kunnen ze vanwege de schande van de kunstenaar toch voor duizenden euro's verkopen.

Image
Image

Foto: Kloss Auktionshaus

Heinz-Joachim Maeder, een woordvoerder van het veilinghuis Kloss in Berlijn, vertelde Reuters: “Als je de Seine afloopt en 100 artiesten ziet, zijn 80 beter dan dit. De waarde van deze objecten en de media-interesse komt door de naam onderaan.”

Voor de Eerste Wereldoorlog probeerde Hitler de kost te verdienen als schilder in München, door tientallen ansichtkaarten en schilderijen te produceren. Zijn bredere droom om kunstenaar te worden werd echter gedwarsboomd toen hij twee keer het toelatingsexamen voor de Weense Academie voor Schone Kunsten mislukte. Hoewel Hitler later opdracht gaf om zijn kunstwerken te vernietigen, bestaan er nog enkele honderden, waarvan vele in het bezit zijn van het Amerikaanse leger. Anderen leven in de privécollecties van particulieren en musea.

Hitler painting of a river
Hitler painting of a river
Image
Image

Foto: Kloss Auktionshaus

In 2014 werd een aquarel van een registratiekantoor in München verkocht voor $ 148.000, en in 2009 werd een verzameling van 13 schilderijen verkocht voor $ 147.000.

Hoewel veel kunstverzamelaars uit de buurt van deze schilderijen blijven, zowel vanwege hun gebrek aan kwaliteit als vanwege hun tragische associaties, wordt er een grote vraag verwacht voor deze werken. Bieders in het VK, Scandinavië, de VS en Rusland zijn naar verluidt zeer geïnteresseerd.

Image
Image

H / T: BBC

Aanbevolen: